Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells
Wabak penyakit seperti SARS, Ebola dan Zika bukan sahaja membawa kesan negatif kepada ekonomi dan sosial global, juga kesihatan manusia dan nyawa yang berharga. Peranan imuniti adalah penting untuk perlindungan kesihatan Viral infections have had massive socio-economic impact, at the costs of hum...
Saved in:
| Main Author: | |
|---|---|
| Format: | Thesis |
| Language: | en |
| Published: |
2017
|
| Subjects: | |
| Online Access: | http://eprints.usm.my/39241/1/FUNCTIONAL_EVALUATION.pdf http://eprints.usm.my/39241/ |
| Tags: |
Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
|
| _version_ | 1834501721475252224 |
|---|---|
| author | Tey, Lee Hung |
| author_facet | Tey, Lee Hung |
| author_sort | Tey, Lee Hung |
| building | Hamzah Sendut Library |
| collection | Institutional Repository |
| content_provider | Universiti Sains Malaysia |
| content_source | USM Institutional Repository |
| continent | Asia |
| country | Malaysia |
| description | Wabak penyakit seperti SARS, Ebola dan Zika bukan sahaja membawa kesan negatif kepada ekonomi dan sosial global, juga kesihatan manusia dan nyawa yang berharga. Peranan imuniti adalah penting untuk perlindungan kesihatan
Viral infections have had massive socio-economic impact, at the costs of human health and invaluable lives. However, effective and broad spectrum protection against viruses is still lacking despite best efforts
|
| format | Thesis |
| id | my.usm.eprints.39241 |
| institution | Universiti Sains Malaysia |
| language | en |
| publishDate | 2017 |
| record_format | eprints |
| spelling | my.usm.eprints.39241 http://eprints.usm.my/39241/ Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells Tey, Lee Hung RK1-715 Dentistry Wabak penyakit seperti SARS, Ebola dan Zika bukan sahaja membawa kesan negatif kepada ekonomi dan sosial global, juga kesihatan manusia dan nyawa yang berharga. Peranan imuniti adalah penting untuk perlindungan kesihatan Viral infections have had massive socio-economic impact, at the costs of human health and invaluable lives. However, effective and broad spectrum protection against viruses is still lacking despite best efforts 2017 Thesis NonPeerReviewed application/pdf en http://eprints.usm.my/39241/1/FUNCTIONAL_EVALUATION.pdf Tey, Lee Hung (2017) Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells. Masters thesis, Universiti Sains Malaysia. |
| spellingShingle | RK1-715 Dentistry Tey, Lee Hung Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells |
| title | Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells |
| title_full | Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells |
| title_fullStr | Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells |
| title_full_unstemmed | Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells |
| title_short | Functional Evaluation Of Flag-Stat1 In U3A Cells |
| title_sort | functional evaluation of flag-stat1 in u3a cells |
| topic | RK1-715 Dentistry |
| url | http://eprints.usm.my/39241/1/FUNCTIONAL_EVALUATION.pdf http://eprints.usm.my/39241/ |
| url_provider | http://eprints.usm.my/ |
