GIGVAGANZA 2 in the house!
17 July 2012. A total of 318 UMP diploma students participated in GIGVAGANZA 2 as part of their overall assessments for UHL 1412(Foundation English). This time, they were also joined by school students from around Kuantan area. There were four participating schools who had gladly accepted our invita...
Saved in:
| Main Author: | |
|---|---|
| Format: | Bulletin |
| Language: | en |
| Published: |
Pusat Bahasa Moden dan Sains Kemanusiaan
2012
|
| Subjects: | |
| Online Access: | http://umpir.ump.edu.my/id/eprint/15543/1/Gigvaganza%202%20in%20the%20house%21%20-%20ILHAM%20Issue%209%20%E2%80%93Jan-Dec%202012_Part%2012.pdf http://umpir.ump.edu.my/id/eprint/15543/ |
| Tags: |
Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
|
| _version_ | 1831524232010399744 |
|---|---|
| author | Ezihaslinda, Ngah |
| author_facet | Ezihaslinda, Ngah |
| author_sort | Ezihaslinda, Ngah |
| building | UMPSA Library |
| collection | Institutional Repository |
| content_provider | Universiti Malaysia Pahang Al-Sultan Abdullah |
| content_source | UMPSA Institutional Repository |
| continent | Asia |
| country | Malaysia |
| description | 17 July 2012. A total of 318 UMP diploma students participated in GIGVAGANZA 2 as part of their overall assessments for UHL 1412(Foundation English). This time, they were also joined by school students from around Kuantan area. There were four participating schools who had gladly accepted our invitations, they were SMK Sultanah Hajjah Kalsom, SM Sains Sultan Haji Ahmad Shah Pekan, SMK Sri Pekan and SMK Gambang. |
| format | Bulletin |
| id | my.ump.umpir.15543 |
| institution | Universiti Malaysia Pahang |
| language | en |
| publishDate | 2012 |
| publisher | Pusat Bahasa Moden dan Sains Kemanusiaan |
| record_format | eprints |
| spelling | my.ump.umpir.155432017-08-30T03:35:42Z http://umpir.ump.edu.my/id/eprint/15543/ GIGVAGANZA 2 in the house! Ezihaslinda, Ngah H Social Sciences (General) L Education (General) 17 July 2012. A total of 318 UMP diploma students participated in GIGVAGANZA 2 as part of their overall assessments for UHL 1412(Foundation English). This time, they were also joined by school students from around Kuantan area. There were four participating schools who had gladly accepted our invitations, they were SMK Sultanah Hajjah Kalsom, SM Sains Sultan Haji Ahmad Shah Pekan, SMK Sri Pekan and SMK Gambang. Pusat Bahasa Moden dan Sains Kemanusiaan 2012-01 Bulletin NonPeerReviewed application/pdf en http://umpir.ump.edu.my/id/eprint/15543/1/Gigvaganza%202%20in%20the%20house%21%20-%20ILHAM%20Issue%209%20%E2%80%93Jan-Dec%202012_Part%2012.pdf Ezihaslinda, Ngah (2012) GIGVAGANZA 2 in the house! Ilham, 9 . p. 8. ISSN 1985-157X |
| spellingShingle | H Social Sciences (General) L Education (General) Ezihaslinda, Ngah GIGVAGANZA 2 in the house! |
| title | GIGVAGANZA 2 in the house! |
| title_full | GIGVAGANZA 2 in the house! |
| title_fullStr | GIGVAGANZA 2 in the house! |
| title_full_unstemmed | GIGVAGANZA 2 in the house! |
| title_short | GIGVAGANZA 2 in the house! |
| title_sort | gigvaganza 2 in the house! |
| topic | H Social Sciences (General) L Education (General) |
| url | http://umpir.ump.edu.my/id/eprint/15543/1/Gigvaganza%202%20in%20the%20house%21%20-%20ILHAM%20Issue%209%20%E2%80%93Jan-Dec%202012_Part%2012.pdf http://umpir.ump.edu.my/id/eprint/15543/ |
| url_provider | http://umpir.ump.edu.my/ |
