"Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul.
Saved in:
| Main Author: | |
|---|---|
| Format: | Thesis |
| Published: |
1965
|
| Subjects: | |
| Online Access: | http://studentsrepo.um.edu.my/6282/1/d3.pdf http://studentsrepo.um.edu.my/6282/ |
| Tags: |
Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
|
| _version_ | 1831434552062509056 |
|---|---|
| author | Yap, Chok Fah |
| author_facet | Yap, Chok Fah |
| author_sort | Yap, Chok Fah |
| building | UM Library |
| collection | Institutional Repository |
| content_provider | Universiti Malaya |
| content_source | UM Student Repository |
| continent | Asia |
| country | Malaysia |
| format | Thesis |
| id | my.um.stud-6282 |
| institution | Universiti Malaya |
| publishDate | 1965 |
| record_format | eprints |
| spelling | my.um.stud-62822016-10-15T08:59:47Z "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. Yap, Chok Fah HB Economic Theory HC Economic History and Conditions 1965 Thesis NonPeerReviewed application/pdf http://studentsrepo.um.edu.my/6282/1/d3.pdf Yap, Chok Fah (1965) "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. Undergraduates thesis, University of Malaya. http://studentsrepo.um.edu.my/6282/ |
| spellingShingle | HB Economic Theory HC Economic History and Conditions Yap, Chok Fah "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. |
| title | "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. |
| title_full | "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. |
| title_fullStr | "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. |
| title_full_unstemmed | "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. |
| title_short | "Census of agriculture, 1960" / Yap Chok Fah, Paul. |
| title_sort | "census of agriculture, 1960" / yap chok fah, paul. |
| topic | HB Economic Theory HC Economic History and Conditions |
| url | http://studentsrepo.um.edu.my/6282/1/d3.pdf http://studentsrepo.um.edu.my/6282/ |
| url_provider | http://studentsrepo.um.edu.my/ |
