MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff
On March 15, 2019, the first phase of the MD2 pineapple proj-ect had started with the plantation of 200 MD2 pineapple seedlings that were supplied by the State of Perak MPIB to UiTM Perak Branch, Seri Iskandar Campus. The seedlings were planted by the students from various faculties who had register...
Saved in:
| Main Author: | |
|---|---|
| Format: | Article |
| Language: | en |
| Published: |
Corporate Communication Unit, Universiti Teknologi MARA, Perak Branch
2019
|
| Subjects: | |
| Online Access: | https://ir.uitm.edu.my/id/eprint/77166/1/77166.pdf https://ir.uitm.edu.my/id/eprint/77166/ https://perak.uitm.edu.my/v3 |
| Tags: |
Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
|
| _version_ | 1833076497283284992 |
|---|---|
| author | Shariff, Ameri |
| author_facet | Shariff, Ameri |
| author_sort | Shariff, Ameri |
| building | Tun Abdul Razak Library |
| collection | Institutional Repository |
| content_provider | Universiti Teknologi Mara |
| content_source | UiTM Institutional Repository |
| continent | Asia |
| country | Malaysia |
| description | On March 15, 2019, the first phase of the MD2 pineapple proj-ect had started with the plantation of 200 MD2 pineapple seedlings that were supplied by the State of Perak MPIB to UiTM Perak Branch, Seri Iskandar Campus. The seedlings were planted by the students from various faculties who had registered as the members of MASMED UiTM Perak Branch, particularly MyA-grosis Club (Agro Ladang). |
| format | Article |
| id | my.uitm.ir-77166 |
| institution | Universiti Teknologi Mara |
| language | en |
| publishDate | 2019 |
| publisher | Corporate Communication Unit, Universiti Teknologi MARA, Perak Branch |
| record_format | eprints |
| spelling | my.uitm.ir-771662023-05-24T02:00:34Z https://ir.uitm.edu.my/id/eprint/77166/ MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff Shariff, Ameri LB Theory and practice of education Higher Education On March 15, 2019, the first phase of the MD2 pineapple proj-ect had started with the plantation of 200 MD2 pineapple seedlings that were supplied by the State of Perak MPIB to UiTM Perak Branch, Seri Iskandar Campus. The seedlings were planted by the students from various faculties who had registered as the members of MASMED UiTM Perak Branch, particularly MyA-grosis Club (Agro Ladang). Corporate Communication Unit, Universiti Teknologi MARA, Perak Branch 2019 Article PeerReviewed text en https://ir.uitm.edu.my/id/eprint/77166/1/77166.pdf MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff. (2019) e-Canang News: UiTM Perak Branch (Issue 3/2019) <https://ir.uitm.edu.my/view/publication/e-Canang_News=3A_UiTM_Perak_Branch_=28Issue_3=2F2019=29/>. p. 4. https://perak.uitm.edu.my/v3 |
| spellingShingle | LB Theory and practice of education Higher Education Shariff, Ameri MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff |
| title | MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff |
| title_full | MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff |
| title_fullStr | MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff |
| title_full_unstemmed | MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff |
| title_short | MD2 in UiTM Perak Branch / Ameri Shariff |
| title_sort | md2 in uitm perak branch / ameri shariff |
| topic | LB Theory and practice of education Higher Education |
| url | https://ir.uitm.edu.my/id/eprint/77166/1/77166.pdf https://ir.uitm.edu.my/id/eprint/77166/ https://perak.uitm.edu.my/v3 |
| url_provider | http://ir.uitm.edu.my/ |
